Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızım Olmadan Asla Kitabının Özeti

Piraye

Moderator
Yönetici
Moderator
Kullanıcı
Katılım
29 May 2024
Mesajlar
683
Tom Sherbourne, I. Dünya Savaşı’nda denizci olarak görev yapmış ve savaştan sonra Batı Avustralya’daki Janus Kaya Feneri’nde bakıcı olarak işe alınmıştır. Tom, sessiz ve içine kapanık bir karakterdir. Yalnız ve izole bir yerde çalışırken, iç dünyasındaki korkularla mücadele eder.

Tom’un karısı Isabel ise enerjik ve canlı bir kadındır. Bir gün sahilde bir sandal bulunur ve içinde bir bebek ile bir adamın cesedi vardır. Tom ve Isabel, bebek kızı bulduklarında çocuğun annesinin cesedini görmezler. Bebeklerinin hayatta kalan tek varlık olduğunu düşünürler ve onu büyütmeye karar verirler.

Ancak, kısa süre sonra gerçeğin farkına varırlar. Bebeğin aslında Tom’un bakımından sorumlu olduğu fenerin hizmetçisine ait olduğu ortaya çıkar. Isabel’in vicdanı sarsılırken, Tom etik ve ahlaki bir ikilemle karşı karşıya kalır. Gerçeği açığa çıkarmak, bir yandan kendi çocukları gibi sevdikleri bebeği kaybetmek anlamına gelirken, sessizce yaşamaya devam etmek ise suçlu bir yalanın içinde yaşamak demektir.

“Kızım Olmadan Asla,” bu çifte ahlaki sınav ve vicdani mücadele üzerine odaklanır. Karakterlerin iç dünyalarındaki çatışmalar ve seçimlerinin sonuçları, okuyucuları etkileyici bir duygusal yolculuğa çıkarır. Roman, adalet, sevgi, bağışlama ve ahlaki kararlar gibi derin temaları işleyerek, okuyuculara düşündürücü bir deneyim sunar.

k%C4%B1z%C4%B1m-olmadan-asla.jpeg
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.